Jak przygotować się do rozmowy agentem?

Kupiłeś samochód i przyszedł czas ubezpieczenia? Chcesz ubezpieczyć dom, firmę, życie, ale od czego zacząć? Każde ubezpieczenie to bardzo ważna kwestia, zarówno dla Ciebie, jak i dla agenta, który chce obsłużyć Cię jak najlepiej. W naszej firmie zawsze pomoże Ci doradca ubezpieczeniowy. Jednak warto zastanowić się nad pewnymi kwestiami na spokojnie. Dobrze też wiedzieć, co agent ubezpieczeniowy potrzebuję do przygotowania oferty, aby nie wyjść z kwitkiem. Często też prowadzona jest sprzedaż  internetowa. Dla waszego bezpieczeństwa, dobrze jest posiadać wiedzę, które dane są niezbędne do podania.

Ubezpieczenie pojazdu

Ubezpieczenie OC jest tym najbardziej powszechnym, większość z nas posiada samochód, motor, czy inny pojazd i wie z czym to się je. Teoretycznie OC samochodu, czy innego pojazdu wydaje się najłatwiejsze i może tak jest. Jednak to właśnie przy tej kalkulacji agent ubezpieczeniowy potrzebuje najwięcej danych. Jest szereg danych pojazdu, ale doradca w celu stworzenia oferty potrzebuje również danych właścicieli, również tych wrażliwych. Najłatwiej jest kiedy posiadamy przy sobie dowód rejestracyjny, wtedy nie ma problemu, większość informacji jest w nim zawarta. Przy ubezpieczeniu OC najważniejsze co doradca ubezpieczeniowy potrzebuje wiedzieć to numer VIN, marka, model, pojemność pojazdu, ilość kW oraz rok produkcji. Jeżeli chodzi o dane właścicieli to NIEZBĘDNE jest podanie imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Tak, PESEL. Wiele osób zastanawia się czy potrzebny jest PESEL do OC. Tak, jest to informacja, która podawana jest z wielką obawą, szczególnie przy sprzedaży zdalnej. Niestety przy ubezpieczeniu samochodu, już na etapie kalkulacji musimy znać PESEL. Już tłumaczę dlaczego. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie do peselu przypisane są zniżki i zwyżki klienta. My agencji, dopiero po wprowadzeniu imienia, nazwiska i PESELu klienta, jesteśmy w stanie zweryfikować klienta pod względem jego okresu posiadania ubezpieczeń oraz spowodowanych szkód. Uzyskane informacje podczas weryfikacji mają kluczową rolę na wysokość składki. Do ubezpieczenia AC potrzebujemy wyżej wymienionych danych oraz informacji o przebiegu pojazdu i wersji wyposażenia. Warto wtedy poszperać w dokumentach i odszukać nazwę naszej wersji wyposażenia oraz sprawdzić obecny przebieg. Ma to wpływ na wycenę wartości pojazdu, co jest bardzo ważne przy ubezpieczeniu autocasco. Ubezpieczenie samochodu co warto wybrać?

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Jest to ubezpieczenie dobrowolne, ale bardzo ważne. Nasz dom jest naszym schronieniem i powinniśmy o niego dbać i pielęgnować. Przy ubezpieczeniu nieruchomości niezbędny w większości firm jest adres. Dodatkowo agent ubezpieczeniowy w Lublinie i nie tylko, potrzebuje znać powierzchnię nieruchomości, rok budowy, rodzaj zabezpieczeń jakie posiadamy np. drzwi antywłamaniowe, alarm lokalny. To są informacje niezbędne. Przed wizytą w biurze ubezpieczeń warto zastanowić się, co konkretnie chcielibyśmy objąć ochroną oraz jakie są wartości danych rzeczy. Pomyślmy ile warte jest nasze mieszkanie na obecną chwilę. Ile potrzebowaliśmy funduszy, jakbyśmy stanęli w sytuacji zakupu takiego samego mieszkania w tej samej lokalizacji. Przemyślmy ile warte są nasze stałe elementy i ruchomości domowe. Co to jest? Te informację znajdziecie w artykule- ubezpieczenie mieszkania co warto wiedzieć.

Ubezpieczenie firmy

To ubezpieczenie ma ogrom możliwości, jeżeli chodzi o rodzaj przedmiotów, które możemy ubezpieczyć. Samych dany niezbędnych jest zaś niewiele. Najważniejsze jest podanie numeru NIP oraz rocznego obrotu firmy. Nad resztą informacji musimy się po prostu zastanowić, żeby agent ubezpieczeniowy mógł przygotować odpowiednią ofertę. Przede wszystkim, co byśmy chcieli ubezpieczyć? Co posiadamy do ubezpieczenia? Mogę być to np. budynki, maszyny, urządzenia, sprzęty elektroniczne, środki obrotowe, gotówka w lokalu. Kiedy już ustalimy, co posiadamy, pomyślmy nad wartością tego dobytku. Resztą zajmie się doradca ubezpieczeniowy.

Ubezpieczenie na życie

Moim osobistym zdaniem jest to najważniejsze ubezpieczenie, ponieważ to właśnie nasze i naszych bliskich zdrowie i życie jest dla nas najważniejsze. Tutaj już większość oferty zależy od doradcy ubezpieczeniowego i rozmowy. Potrzebne dane w celu określenia ryzyka i możliwości dobrania odpowiedniego wariantu polisy jest podanie daty urodzenia i zawodu wykonywanego. Dodatkowo warto zastanowić się nad kwotami, jakie chcielibyśmy uzyskać w razie wypadku, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu lub jaką duma byłaby odpowiednia dla naszych bliskich w przypadku naszej śmierci. Często liczy się wtedy nasze miesięczne wydatki i mnoży przynajmniej przez 12 miesięcy. Nic nie zwróci nam zdrowia i życia, ale nasi bliscy będą mogli przynajmniej mieć spokój finansowy w tak tragicznych chwilach. Oprócz tego warto zastanowić się nad tym, kto miałby być upoważniony do otrzymania środków. Często jest tak, że klient nie ma problemu z wyborem polisy po rozmowie z doradcą, ale nigdy się nie zastanawiała nad osobą, którą wskaże do otrzymania środków. Także, dobrze to sobie przemyśleć. W tym ubezpieczeniu resztę odgrywa rozmowa na temat potrzeb klienta. My zawsze staramy się, aby ubezpieczenie obejmowało każdą sytuację oraz miało wysokie sumy ubezpieczenia. Oczywiście w korzystnej cenie ��

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Ostatnie posty

O mnie

Nazywam się Paulina Wilczak i jestem agentem ubezpieczeniowym. Obsługuję klientów indywidualnych oraz firmowych. Moim celem jest fachowe doradztwo ubezpieczeniowe w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony dla Ciebie, Twojej rodziny oraz majątku. Jeśli szukasz odpowiedniego ubezpieczenia lub zastanawiasz jak to zrobić – właśnie dobrze trafiłeś! 

 

Newsletter