Co to jest NNW? Co warto wiedzieć?

NNW – skrót oznaczający następstwa nieszczęśliwych wypadków. A czym są te wypadki? W większości są to zdarzenia, które sami nazwalibyśmy, że wydarzyły się przez przypadek. Do tych sytuacji zaliczymy potknięcie się na ulicy czy w domu, wypadek samochodowy, poślizgnięcie się na chodniku czy wylany wrzątek. A jakie mogą być następstwa?

Mogą być to między innymi rany skóry, złamania, skręcenia, zwichnięcia, wstrząśnienie mózgu czy nawet utrata zębów stałych. Te sytuacje zdarzają się naprawdę często, więc warto zapewnić sobie dodatkowe środki.

Ile kosztuje?

Koszt ubezpieczenia NNW jest zależny od naszego wieku. Dla dzieci ceny na rok ubezpieczenia zaczynają się od 35 zł z naszą zniżką na stronie https://bezpieczny.pl/ubezpieczenia-dzieci/27543.

Dla osób dorosłych polisę możemy zakupić już od  50 zł. Przy wyborze pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na sumy ubezpieczenia.

Jaką wybrać sumę ubezpieczenia?

Sumę ubezpieczenia dostosowujemy do możliwości składki jaką możemy zapłacić. Należy jednak pamiętać, że im wyższa suma ubezpieczenia tym większa wypłata odszkodowania. Polecamy, aby wybierać warianty, które zaczynają się od sumy 20 tys. zł. Pamiętajmy, że składki są roczne i stosunkowo niewielkie.

Kto najczęściej ulega wypadkom?

Pewnie nikogo to nie zdziwi, ale  wypadkom najczęściej ulegają dzieci. To nasze pociechy mają często bujną wyobraźnie i biegają tak szybko, że nie zdążamy się obracać. Często właśnie przy świetnej zabawie zdarzają się wypadki. Dodatkowo aż 70% wypadków jakim ulegamy zdarza się w domu i jego okolicy.

Jakie najczęściej pojawiają się zdarzenia?

Do najczęstszych zdarzeń jakie nam się przytrafiają zaliczamy złamanie kończyn, wybite zęby, poparzenia i zwichnięcia.

Co może zawierać NNW dodatkowo?

Pakiety NNW są obecnie na tyle szerokie, że naprawdę warto je mieć. Oprócz śmierci i uszczerbku na zdrowi możemy liczyć na wypłatę odszkodowania za pobyt w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo polisa może objąć m.in.:

 • zwrot kosztów naprawy, wypożyczenia czy nawet zakupu środków pomocniczych. Są to gorsety, protezy, kule, stabilizatory, aparaty ortopedyczne, słuchowe praz wózki inwalidzkie.
 • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji po wypadku
 • poważne zachorowanie ubezpieczonego
 • pobyt w szpitalu wskutek choroby
 • ugryzienie przez kleszcza
 • polisę można wykupić dla osób uprawiających sporty

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia odszkodowania z tytułu ubezpieczenia NNW?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własne OWU odnośnie ubezpieczeń, a w nim wyłączenia. Jednak kiedy coś nam się przydarzy co powinno obejmować nasze ubezpieczenie, a ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania jesteśmy zdziwieni. Zadajemy sobie wtedy pytanie – Jak to? Dlatego trzeba pamiętać o kilku przypadkach, w który nasz ubezpieczyciel może nie wypłacić nam odszkodowania:

 • umyślne spowodowanie szkody,
 • choroby zawodowe,
 • skutki niewłaściwego leczenia,
 • wypadek pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
 • wypadek podczas jazdy bez uprawnień,
 • samobójstwo lub próba samobójcza,
 • wypadki wynikające z próby lub popełniania przestępstwa,
 • wypadki wynikające z udziału w działaniach terrorystycznych,

Pamiętajmy o wyborze dobrego ubezpieczenia. Zgłoś się do nas. Zawsze pomożemy i doradzimy w wyborze najlepszej polisy dla Ciebie.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Ostatnie posty

O mnie

Nazywam się Paulina Wilczak i jestem agentem ubezpieczeniowym. Obsługuję klientów indywidualnych oraz firmowych. Moim celem jest fachowe doradztwo ubezpieczeniowe w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony dla Ciebie, Twojej rodziny oraz majątku. Jeśli szukasz odpowiedniego ubezpieczenia lub zastanawiasz jak to zrobić – właśnie dobrze trafiłeś! 

 

Newsletter